Bahriye Üçok Blv. No:63/B Karşıyaka - İZMİR

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Muayene

Aşı

Cerrahi

Onkoloji

Dahiliye

Göz Hastalıkları

Yurtdışı İşlemleri

Kardiyoloji

Ağız ve Diş Sağlığı

Laboratuvar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Tıbbi Görüntüleme

Yurtdışı İşlemleri

 

Yurtdışı transport işlemlerinde ihtiyacınız olan temel hususlar şunlardır.

 

  • Hayvan Sağlık Sertifikası/Karnesi
  • Mikroçip
  • Son 1 sene içinde yapılmış olması gereken Kuduz Aşısı
  • Kuduz aşısı yapıldıktan en az 21 gün sonra yapılan kuduz titrasyon testi belgesi. Bu belgenin alınması için kliniğimizde kan alınır ve uygun taşıma kuralları içerisinde Tarım Bakanlığının Ankara’daki laboratuvarlarında incelenerek raporlandırılıp kliniğimize gönderilir.
  • Belge alındıktan sonra Avrupa Birliğinin istekleri doğrultusunda 3 ay beklenir.
  • Avrupa birliği dışındaki ülkeler için gerekli talimatları gidilecek ülkenin, ülkemizdeki başkonsolosluğundan öğrenilebilir.
  • Yolculuk gününden en erken 3 gün önce bulunduğunuz İlçe Tarım Müdürlüklerinden yurtiçi/yurtdışı transport için Hayvan sağlık raporu ve menşee şahadetnamesinin alınması gerekmektedir.
  • Petinizin ölçülerine uygun taşıma çantası. Genel olarak hesaplamada çanta içinde petiniz ayaktayken üzerinde en az 5 cm’ lik boşluk olması yöntemi kullanılır.
  • Uzun kara yolculukları ve Hava, Demiryolu taşımacılığı kullanılacaksa minimum stres oluşması için Veteriner Hekiminizin önereceği sakinleştirici ilaç.

- Çip Uygulama

 

Mikroçiplerimiz yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde, herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, okuyucu bir cihaz tarafından gönderilen sinyallere karşılık olarak dünya üzerinde bir eşi daha bulunmayan ve International Committee for Animal Recording tarafından onaylı bir numarayı okuyucuya gönderen ISO 11784/85 standartlarında micro cihazlardır.

 

Tamamen biyouyumlu bir koruyucu cam kapsül içindedir. 10 yılı aşkın araştırma ve geliştirme çalışmaları süresince ve yüz milyonlarca uygulama sonucunda hiçbir yan etkisi veya zararı görülmemiştir. Pet tarafından taşındığı sürece herhangi bir rahatsızlık vermesi veya pet tarafından hissedilmesi mümkün değildir. Petin tüm ömrü boyunca çalışmaktadır ve herhangi bir yenileme gerektirmemektedir, Aşılama kadar basit ve göreceli olarak acısızdır.

- Kuduz  Titrasyon

 

Bu test AB tarafından yapılması zorunlu ilan edilen bir uygulamadır.AB üye ülkelerine giriş yapacak pet hayvanları ülkelerinden hareket etmelerinden en geç 3 ay öncesine kadar antikor titrelerini belgelendirmelidirler.

+90 232 366 66 35

+90 553 838 66 73

info@ortivet.com

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CMT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CmT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00