Bahriye Üçok Blv. No:63/B Karşıyaka - İZMİR

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

+90 232 366 66 35

Karşıyaka Veteriner

Karşıyaka İzmir’de bulunan bir ilçedir. Karşıyaka ilçesi sakinleri hayvan bakımı, hayvan sahiplendirilmesi açısından oldukça hassas ve konuya duyarlı kişilerdir. Bu nedenle vatandaşların veteriner kliniği ihtiyacı duymuştur. Ayrıca Karşıyaka geniş bir alana kurulu olduğundan birden çok veterinerlik kliniğini içinde bulundurur.


Veteriner Kliniklerinde Tanı ve Tedavi

Hayvanlar sağlık problemleriyle getirildiği zaman İzmir Karşıyaka veteriner kliniklerinde müşahede altına alınır. Bu müşahede aşamasından sonra tanı ve tedavi uygulama kısmına geçilir. Hayvanın hastalığının ne olduğu tanısı çok ciddi bir aşamadır. Yanlış tanılarda uygulanan tedavi yöntemi de yanlış olur ve bir hayvan canı kaybedilebilir. Bu nedenle bu tarz sorunlar yaşanmaması adına İzmir Karşıyaka veteriner klinikleri önemli tanı süreçlerinde bulunur. Tanı aşamasının ardından tedavi aşamasına geçilir. Bu kısımda hayvanların tedavisi onları korkutmadan, sevgi ve ilgiyle yaklaşılarak yapılmalıdır. Hayvanlar duyuları ve hisleri oldukça güçlü canlılardır.


Kimi zaman gelebilecek tehlikeleri ön sezerler. Bu nedenle veterinerler yakın temas kuracakları için yaklaşımlarına dikkat etmelidir. İzmir Karşıyaka veteriner kliniklerinde her türlü evcil ve sokak hayvanları için gerekli tedavi malzemeleri bulunur. Sağlık malzemelerinin eksik olması demek tıpkı insanları tedavi eden hastanelerde sağlık malzemesi bulunmaması kadar ciddi bir konudur. Hayvanların türü, yaşları, cinsiyeti, daha önce hastalık geçirip geçirmemesi ve bu hastalığın durumu önemle bilinmesi gereken durumlardır. Bu durumlara göre yeni hastalığını geçiren hayvanın tedavisi şekillenebilir. Yanlış bilinen bir geçmiş hastalık konusu hayvanın tedavisinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Aynı zamanda hayvanların kısırlaştırılması da ciddi bir olaydır. Kısırlaştırılan hayvanlar eski hırçınlıklarını yitirerek daha sakin hale gelirler. Bu da özellikle evcil hayvanların sürekli evde kalması açısından kendilerine ve sahiplerine daha rahat bir ortam hazırlar. Hayvan kısırlaştırma işlemi en çok kedi ve köpeklerde görülür. Ayrıca Karşıyaka ilçesinde atlarla da ilgilemekte olan bir Tay Park vardır. Burada atların yoğun olması onların aynı zamanda yoğun hastalık geçirebilmesine de alt yapı sağlar. Kedi ve köpekler kadar atlar da veterinerlerin ilgi alanıdır. İzmir Karşıyaka veteriner klinikleri en az diğer hayvanlarla ilgilendikleri kadar burada rahatsızlanan atlarla da ilgilenir.

+90 553 838 66 73

info@ortivet.com

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CMT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CmT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00