Bahriye Üçok Blv. No:63/B Karşıyaka - İZMİR

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Muayene

Aşı

Cerrahi

Onkoloji

Dahiliye

Göz Hastalıkları

Yurtdışı İşlemleri

Kardiyoloji

Ağız ve Diş Sağlığı

Laboratuvar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Tıbbi Görüntüleme

Dahiliye

İç hastalıkları tıp biliminde açılımı en fazla olan alanlardan birisidir ve fizyoloji, anatomi ve biyokimya gibi temel bilim dallarından ayrı değerlendirilmesi olası değildir. Olguları çözümlerken iç hastalıklarına dayalı klinik becerileri, temel bilimler ve farmakoloji bilgileri ile birlikte değerlendirmek gerekmektedir.

 

Bütün hastalıklarda olduğu gibi teşhis ve tedavi yolunda ilk basamak siz değerli hasta sahiplerimiz sayesinde edindiğimiz hastalık öyküsüdür. Canlı vücudu sizlerin de bildiği üzere sindirim, solunum, üriner sistem gibi birçok doku ve organın oluşturduğu sistemlerden oluşan karmaşık bir makine gibidir. Verecek olduğunuz anamnez doğrultusunda bu karmaşık sistem içerisinde sorunun kaynağını veya kaynaklarını bulup çocuklarımızı sağlıklarına kavuşturmak en büyük amacımızdır.

 

Bu amaç doğrultusunda bu zamana kadar edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübelerimiz göstermiştir ki ancak doğru ve kapsamlı bir MUAYENE sonrasında sahip olduğumuz ekip ve teçhisatımız ile doğru TANI ve TEŞHİS koyabiliriz. Kliniğimizde hemogram, kan biyokimya, dijital röntgen, ultrason, endoskop cihazlarımız bulunduğu gibi, anlaşmalı MR ve Bilgisayarlı Tomografi hizmeti vermekteyiz. Gerekli görüldüğü durumlarda biyopsi, bakteriyogram, sitolojik muayeneye uygulamalarına da başvurmaktayız. Son basamak olan TEDAVİ süreci ise; mesleki bilgi ve becerilerimiz ile yapılması gereken uygulamaların doğru zaman ve doğru şekilde yapılmasıdır.

- Dermatoloji

 

Ortivet veteriner: Şüphesiz ki deri, vücudumuzdaki en büyük organlar biridir, bu nedenle kedi ve köpeklerde deri hastalıkları ile ilgili şikayetler neredeyse ilk sıraları almaktadır. Yeri geldiğinde bir ektoparazitin habercisi olan cilt lezyonları; hormonal bozukluklar ve bazı metabolizma bozukluklarının da habercisi olabilir. Dermatolojide iyi bir klinik yaklaşımın ilk basamağı ayrıntılı bir ANAMNEZ yani hastalığın öyküsüdür. Burada iş siz değerli hasta sahiplerimize düşmektedir.

 

-Belirtiler ne zaman başladı ve fark edildi?

-Hastalık nasıl ilerledi?

-Lezyonlar nereye lokalize olmuştur?

-Kaşıntı var mı?

-Diğer şikayetler nelerdir? (öksürük, ishal, sık idrara çıkma..vb)

 

Bizi teşhis yolunda yönlendirecek bu önemli sorunların cevaplarını ancak ilginiz, gözleminiz ve DETAYLI BİR MUAYENE sayesinde edinebiliriz.

 

Deri hastalıklarının çözümü bazen çok uzun uğraşı gerektirir ve çözülemez duruma da gelebilir. Genellikle uygulanan deneme yanılma yöntemi ile deri problemlerinin çözümü çoğunlukla zaman ve para kaybından başka bir işe yaramamaktadır. Bu nedenle doğru tedavi için öncellikle doğru tanı şarttır.  Cilt hastalıklarının altında bakteri, virüs, mantar ve parazit gibi çeşitli antijenler varolabileceği gibi; strese bağlı (psikojenik), neoplastik, genetik ve aşırı immun sistem uyarılmasına bağlı gelişen alerjik reaksiyonlar da yatabilmektedir.

 

Kliniğimizde sizin ve sevgili dostlarımızın canını sıkan bu tür sorunları çözebilmek amacıyla;

Deri kazıntısı,

Kulak swabı,

Kutanöz sitoloji gibi mikroskobik çalışmalar,

Bakteriyel identifikasyon amacıyla deri kültürü,

Antibiyotik duyarlılık testi,

Mantar kültürü,

Deri punch biyopsisi,

Serolojik alerji testi,

Hormon testleri ve kan biyokimya incelemeleri yapılmaktadır.

Gerek ise tedavi amacıyla bioresonanz, akupunktur ve geleneksel çin tıbbı gibi bütünleyici tıp yöntemlerine başvurmaktayız.

+90 232 366 66 35

+90 553 838 66 73

info@ortivet.com

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CMT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CmT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00