Bahriye Üçok Blv. No:63/B Karşıyaka - İZMİR

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

+90 232 366 66 35

Çiğli Veteriner Kliniği

Veteriner hekimler hayvan sağlığını ilk sırada gözeten, hayvanların korunması için elinden geleni yapan, hayvanları iyileştirmek için özenle çalışan kimselerdir. Hayvanların nasıl beslenmesi barınması gerektiğini de veteriner hekimler tarafından öğreniriz. Hayvanlardan insanlara geçebilecek olan hastalıklarla ilgili olarak da veteriner hekimler ilgilenir. Bu nedenle veteriner hekimler için yalnızca hayvan sağlığıyla ilgileniyor denilemez. Veterinerler hayvan ve bu nedenle doğrudan insan sağlığıyla ilgilenen kişilerdir.


Çiğli Veteriner Kliniği Çalışmaları

Çiğli İzmir’de bulunan dağlık bir ilçedir. İlçenin dağlık bir alanda bulunması burada hayvanların çoğalmasını da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle ilçede veterinerlik işleri müdürlüğü birimi vardır. Veterinerlik işleri müdürlüğü içerisinde Çiğli veteriner kliniği gözetimleri yapılır. Çiğli veteriner kliniği hekimleri ilçede bulunan evcil hayvanlara olduğu kadar dağlık alanlardaki sokak hayvanlarına da ilgiyle yaklaşır. İlçenin Sasalı Kuş Cennetine yakın olması da buranın hayvan yoğunluğu açısından fazla olmasına da bir sebeptir. Hayvan hastalıklarının tanı ve tedavisinde Çiğli veteriner kliniği çalışmaları adeta bir örnek teşkil eder. Tanı için veteriner hekimler canla başla çalışır, tedavi konusunda da ellerinde bulunan imkânlar dâhilinde her türlü yardımı gösterirler.

Hayvanlar insanlar gibi çeşitli hastalıklara kapılabiliyor. Bu hastalıklar kimi zaman enfeksiyon, zehirlenme gibi olsa da kimi zaman da geçiş dönemi hastalıklarıdır. Bu hastalıklarda veterinerler hastalığın ne olduğuna dikkatlice karar vermelidir. Yanlış tanıda yanlış tedavi uygulanması hayvan ölümlerine kadar gider. Çiğli ilçesinde hayvanların yardımına koşabilmek adına ambulans sistemi de devrededir. Bu ambulanslar en yakın Çiğli veteriner kliniğine hayvanları götürerek bir an önce iyileşmeleri için ellerinden geleni yapar. Ambulans içlerinde mutlaka erken müdahale için bir veteriner hekim olur. bu veteriner hekimler ilk müdahaleyi yaptıktan sonra kliniklerde bulunan veteriner hekimlere işi devreder. Çiğli ilçesinde geçici bakımevleri vardır. Bu bakımevlerinde veteriner hekimler ve veterinerlik çalışanları günün her saati çalışmaktadır. Hayvanların beslenmesi, tedavisi, ilgili bir ortamda kendilerini güvende hissetmesi için görevlerini layıkıyla gösterirler. Aynı zamanda Çiğli ilçesinde gönüllü olarak çalışan birçok hayvan sever vardır. Bu hayvan severlerin yardımları ve destekleriyle hayvanlar korunur ve tedavi edilir.

+90 553 838 66 73

info@ortivet.com

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CMT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CmT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00