Bahriye Üçok Blv. No:63/B Karşıyaka - İZMİR

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

+90 232 366 66 35

Atakent Veteriner

Atakent veteriner, yüksek kalite hizmet veren her anlamda donanımlı olan bir veterinerlik kuruluşudur.


Veterinerlik tarihine bakıldığı zaman 18. Yüzyıla varana kadar insanlar bu mesleğin yerine getirdiklerini eğitim almayan bireylerin üstlendiği bir işmiş.

Bugün ise eğitimi zor olan hatta mesleğin icrasının dahi kolay olmadığı bir meslektir. Bunun açılımını önce şu şekilde yapalım.


Tıp uygulama alanında insan hastalıkları tanı ve tedavisi yapılıp ilgileniyorsa aynı şekilde hayvan hastalıkları tanı ve tedavisini de veteriner hekimleri ilgileniyor.


İnsan varoluşundan bu yana onun bir nevi her şeyi olmuş hayvanların tedavi ve bakımları tartışma götürmez bir konudur. Çünkü her alanda her ortamda hayvan dostlarımız mevcuttur. Onların bakımı tedavisi demek insan yaşam kalitesinin yüksek olduğunun göstergesi demektir.

Atakent veteriner bu hizmet standartlarını yükseltmeyi planlamaktadır. Zaten bu alanda bugün gelinen nokta ise bayağı ileri seviyededir. Çünkü teknoloji hızla ilerlemektedir. Ve haliyle bundan hayvan sektörü de etkilenmektedir.


İşte bunlardan bazıları hayvanlara takılabilen mikroçipler geliştirilmiş olup özellikle eğitimli hayvan veya evcil hayvanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede hayvanın hareketleri takip edilebilecektir. Eskiden bu işi nalbantlar, seyisler ve çobanlar gibi hayvan bakımı yapan onlarla yakinen ilgilenen bireyler, halk kültürü denilen babadan oğula, ustadan çırağa aktırılan bilgi ve kendi gözlemleri ile hayvan hastalığı tanı ve tedavisi yapılmaktaymış. İlk Avrupa da başlatılan bu eğitim daha sonra tüm dünyaya yayılmış bir çok yerde hayvan mektepleri açılmış ve bir çok öğrenci yetiştirmiş. Türkiye’de ise ilk ordu şehrinde savaşa katılan atların hastalık tanı ve tedavilerinin yapılabilmesi için kurulmuştur. Bugün ise Türkiye’nin bir çok ilinde fakültelerde bu alalınla ilgili bölüm vardır. Her sene bir sürü öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

+90 553 838 66 73

info@ortivet.com

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CMT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00

Veteriner Polikliniği'nden fazlası, ailenizin parçası...

Çalısma Saatlerimiz:

.

Pzt-CmT 09:00-20:00

paz 10:00-19:00